Adventistička misija – video

Snaga Hrišćanske adventističke crkve je u misiji koja uključuje humanitarni rad, internacionalni volonterski program, satelitsku televiziju i radio, izdavačku delatnost, hiljade škola, veliku mrežu bolnica i klinika i stotine misionara. Vernici podržavaju misiju Crkve svojim desetkom i darovima jer veruju u Hristov nalog o propovedanju jevanđelja širom sveta. Oni veruju da su pozvani da pomognu siromašnima, bolesnima, kao i onima koji ne poznaju istinu Svetog Pisma. Video zapisi iz adventističke misije ne koncentrišu se na visoko obrazovane ili posebno talentovane osobe, već na obične ljude koji odgovaraju na Hristov poziv da ga slede i čine ono što je On činio. Svaka od ovih priča je i vaša priča jer možete pomoći da se snovi, nade i planovi ostvare.

1. tromesečje 2017. godine

Preuzmite DVD u ISO formatu

Preuzimanje

Učiniti da Bog postane poznat

Dobro došli u Trans-evropsko područje sveta. Ovo administrativno odeljenje Adventističke crkve sastavljeno je od 22 države. Od Grenlanda na severozapadu do Kipra na jugoistoku, u ovoj oblasti živi više od 200 miliona ljudi.

Potrebni su starosedeoci

Molili su se kako da svedoče svetu, i Bog je poslao svet pred njih. Pre samo 15 godina, u irskom glavnom gradu Dablinu, Hrišćanska adventistička crkva imala je samo jednu crkvu sa nešto manje od 25 vernika. Ranilah crkva je umirala - bila joj je potrebna Božja intervencija.

Izgradnja budućnosti

Posebni darovi trinaeste subote u tromesečju, promovišu specijalne projekte širom sveta koji dovode do rasta crkve na opipljive načine. Ovi projekti menjaju živote, ponekad putem pruženog obrazovanja, medicinskih usluga, evanđeoske obuke itd.

Kamp Polaris

Dolazak na letnji kamp u kamp Polaris, predstavlja dobru tradiciju za mnoge porodice na jugozapadu Aljaske. Generacijama unazad, mnogobrojna deca su dolazila avionom ili brodom da bi provela nedelju dana na ovom udaljenom, netaknutom mestu.

Balon sa neba

U prelepoj oblasti severne Hrvatske, jedna religiozna porodica molila se Bogu, da im pokaže školu koja će omogućiti njihovom sinu Stjepanu kvalitetno obrazovanje, dobru etiku i moralne vrednosti. Njegov otac i majka želeli su da on nastavi svoje formalno obrazovanje održavajući principe koje je stekao kod kuće.

Moderno pravljenje šatora

Kada ljudi osete da se brinete o njima, tada su spremni da vas čuju i poslušaju. Isus je više isceljivao nego što je propovedao. Kretao se među ljudima, dodirivao je ljude, lečio je bolesne i ljudi su Ga voleli, sledili i slušali Ga. To je način na koji se Njegova služba na neverovatan način umnožavala.

Transformacija otpada

Roni je došao iz Brazila u Egipat da bi radio na posebnom projektu sa otpadom. U Brazilu je bio vlasnik uspešne firme koja se bavila reciklažom elektronskog otpada. Međutim, Roni je osećao da ga Bog poziva da krene drugim putem.

Dvadeset dana mučenja

Odrastao sam tragajući za Bogom. Nisam oduvek bio hrišćanin. Saznao sam o Isusu od jednog mog komšije koji mi je čitao Bibliju. U mojoj državi na Bliskom istoku, biti hrišćanin veoma je opasno, ali, kada sam jednom upoznao evanđelje, ne postoji ništa čega radi bih ga se odrekao.

Napad slonova

Šta biste uradili kada bi najveći kopneni sisari izgubili svoje strpljenje i podivljalo krenuli da uništavaju sve na svom putu? Samo biste mogli da se molite.

Deo koji nedostaje

"Diplomirala sam pravo i vremenom odlučila da ne želim da budem pravnik, već da predajem engleski jezik u školi u Brazilu. Sve je bilo lepo, bila sam srećna, vodila sam život onako kako sam smatrala da je dobro. Međutim, nešto mi je nedostajalo, a nisam znala šta."

Dve velike ljubavi

Jakov ima 11 godina i živi u Hrvatskoj. Od svojih najranijih dana, njegovi roditelji su ga dovodili u subotnu školu. Pre nego što je uopšte krenuo u školu, Jakov je svirao violinu. Od kada pamti imao je dve velike ljubavi - Boga i violinu.

Nada za slepe

U Varšavi, u Poljskoj svetlo sija - svetlo koje je dotaklo život čoveka, koji je slep od svoje prve godine